Óvodai játékok
Készségfejlesztő játékok
Minden kisgyerkőc nagyon várja, hogy óvodába mehessen. A gyerekek úgy élik meg, hogy egész nap csak játszanak és délután pedig alszanak egy jót. Délután ha megkérdezzük Őket, hogy mi történt, mit csináltatok a válasz: játszottunk. Azonban nem csak erről van szó. Az óvónéniknek nagyon fontos szerepük van a gyerekek életében, hiszen ők kezdik el őket fejleszteni, tanítani, de persze csak játékosan. A készségfejlesztő játékok nagyon nagy hatással vannak a gyerekekre. Ezek az óvodai játékok nap, mint nap ott vannak az életükbe, míg kicsik, hiszen ezek által lesznek okosabbak, ügyesebbek, jobbak. Így már az otthon tanultakat el tudják sajátítani ezekben az óvodai játékokban is egyaránt.
Tehát a készségeink nem velünk születnek, hanem bizonyos minták alapján tanuljuk őket. A gyerek képességei azokon az eddig megszerzett ismereteken alapulnak, melyeket már családi körben a szülői minta alapján elsajátítanak (beszéd, mozgás, megfelelő tisztálkodás…)
Hogyan fejleszthetők a gyerek készségei?
A legjobb fejlesztés, ha minél több cselekvésbe vonjuk be a kisgyerekeket, s ezeket aktív játékos formában tesszük. Az óvodás évek egyik legalapvetőbb tevékenysége a JÁTÉK!
Játékos formában könnyen fejleszthetők a nyelvi, matematikai, anyanyelvi, vizuális készségek, s így sajátíthatók el a másokkal való együttélési, együttműködési képességek is.
Az óvoda szerepe
Az óvodás évek fontos szerepet töltenek be életünkben. A 3-7 éves kor között óriási változások következnek be a gyermek szellemi, lelki és testi fejlődésében egyaránt Ezek az alapvető változások képezik majd a későbbi személyiségük alapját. Az óvoda feladata a gyermek megismerése és ezekre az ismeretekre alapozott fejlesztése, majd iskolai életre való felkészítés, az iskolai érettség elérésének elengedhetetlen része. A tudatos fejlesztés ebben az időszakban játékos formában történik. Egy egyszerű óvodai játékkal, szerepjáték, vagy körjáték során is több képesség is fejlődik (anyanyelvi, szociális…)
A szülő szerepe
Az óvodába lépés után sem szűnik meg a szülő képességfejlesztő feladata gyermeke életében. A szülők továbbra is sokat tehetnek a gyermek kiegyensúlyozott lelki, érzelmi képességeinek fejlődésében. Ha a szülők szerepet vállalnak a gyermek készségeinek jobbá tételében, akkor az együtt töltött minőségi idő is megnövekedhet. Egy tudatosan kiválasztott készségfejlesztő játék, egy közös séta, minőségileg eltöltött idővel hozzájárulnak egy kiegyensúlyozott, magabiztos gyerek felneveléséhez.
Játékok
A készségfejlesztő játékokkal nem csak a kicsik fejlődését segíthetjük elő, hiszen a játékos forma miatt jól is szórakozhatnak Minden korban, nemtől függetlenül jó választások lehetnek az építőkockák. Ezek közül a legnépszerűbb a Lego. Ezek a játékok nem csak a kreativitást fejlesztik nagyon jól, de a logikát, finommotorikát is, nem beszélve a matematikai készségekről. Jól látható, hogy igen sokoldalú készségfejlesztő játékok ezek. Talán ez az oka annak, hogy ez a legnépszerűbb játéktípus a gyermekek körében, sőt a felnőttek is szívesen kapcsolódnak be egy kis építkezésbe, legózásba..
Találtam egy tök jó oldalt nektek, ahonnan olyan játékokat tudtok venni, ami fejleszti a gyerkőcöket. A figyelésben, az összpontosításban, a csapatjátékban segíti őket előre.
Nagyon jó keresgélést!
https://www.jatekfarm.hu/fejleszto-jatekok-79